Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników"
Z powodu braku śniegu trasy biegowe są zamknięte. / 01.03.2021r. / ------------------------------------------------------------------------------------------

W Dolinie Czarnego Potoku na stokach Jaworzyny Krynickiej zlokalizowane są Narciarskie Trasy biegowe „u Leśników”, przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Trasy przygotowane są pomiędzy drogą na Izwór a dolną Stacją Kolejki Gondolowej:

  1. zielona - o długości ok. 500 m - dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać
  2. żółta - o długości ok. 2400m – dla początkujących
  3. niebieska - o długości ok. 2800 m - dla zaawansowanych

Trasy (razem ok. 6 km) są ratrakowane i poprowadzone zostały na stoku Jaworzyny po halach i terenach leśnych. Przy trasach znajduje się duży płatny parking i wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego marki Salomon (sprzęt tylko do klasyka). Na miejscu WC. Poszczególne trasy zróżnicowane są pod kątem stopnia trudności. Organizowane są tutaj otwarte zawody dla amatorów m. in. o Puchar Leśników Krynickich czy Puchar Rektora UR.

Zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków okolic Jaworzyny Krynickiej. Oczywiście prosimy o ostrożną jazdę i zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa.


Przypominamy że nasze Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników" mają świadectwo homologacji.

cennik

Zapraszamy w nadchodzącym sezonie zimowym !


 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Leśny Zakład Doświadczalny
ul. Ludowa 10
33-380
Krynica-Zdrój
lzdkrynica[a]urk.edu.pl
18 471 20 68
18 477 77 70
© 2021 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR