Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników"

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym którzy tej zimy 2018/19 odwiedzili NARCIARSKIE  TRASY BIEGOWE u Leśników. Jesteśmy zaszczyceni, że wybraliście na swoje białe szaleństwo właśnie nasze krynickie trasy! To był wspaniały sezon – z piękną pogodą i świetnymi warunkami! Kończymy go z uśmiechem na twarzy! WIDZIMY SIĘ JUŻ W GRUDNIU ! !  DO ZOBACZENIA !!!

W Dolinie Czarnego Potoku na stokach Jaworzyny Krynickiej zlokalizowane są Narciarskie Trasy biegowe „u Leśników”, przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Trasy przygotowane są pomiędzy drogą na Izwór a dolną Stacją Kolejki Gondolowej:

  1. zielona - o długości ok. 500 m - dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać (oświetlona sztucznie)
  2. żółta - o długości ok. 2400m – dla początkujących (oświetlona sztucznie)
  3. niebieska - o długości ok. 2800 m - dla zaawansowanych (nieoświetlona, dostępna tylko w dzień)

Trasy (razem ok. 6km) są naśnieżane, ratrakowane i poprowadzone zostały na stoku Jaworzyny po halach i terenach leśnych. Przy trasach znajduje się duży płatny parking /10 zł dla naszych gości, 30zł dla pozostałych osób/ i dobrze wyposażona wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego marki Salomon. Poszczególne trasy zróżnicowane są pod kątem stopnia trudności. Często organizowane są tutaj otwarte zawody dla amatorów m. in. o Puchar Leśników Krynickich czy Puchar Rektora UR.

Zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków okolic Jaworzyny Krynickiej. Oczywiście prosimy o ostrożną jazdę i zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa.


Przypominamy że nasze Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników" mają świadectwo homologacji

cennik

Zapraszamy!

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Leśny Zakład Doświadczalny
ul. Ludowa 10
33-380
Krynica-Zdrój
lzdkrynica[a]urk.edu.pl
18 471 20 68
18 477 77 70
© 2019 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR