Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników"
Trasy Biegowe..

W Dolinie Czarnego Potoku pod stokami Jaworzyny Krynickiej zlokalizowane są Narciarskie Trasy biegowe „u Leśników”, przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wypożyczalnia otwarta jest od godziny 9 do 15 codziennie, zaś trasy biegowe często ratrakowane dostepne są przez całą dobę pod warunkiem wykupienia wcześniej biletu wstępu u obsługi. Trasy leżą pomiędzy drogą na Izwór a dolną Stacją Kolejki Gondolowej:

  1. zielona - o długości ok. 500 m - dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać
  2. żółta - o długości ok. 2400m – dla początkujących
  3. niebieska - o długości ok. 2800 m - dla zaawansowanych, możliwa prędkośc zjazdu to nawet 70 km/h

Trasy (razem ok. 6 km) są ratrakowane i poprowadzone zostały na stoku Jaworzyny po halach i terenach leśnych. Przy trasach znajduje się duży płatny monitorowany niestrzeżony ogólno dostępny parking i wypożyczalnia nowego biegowego sprzętu narciarskiego (sprzęt zarówno do klasyka jak i do stylu łyżwowego). Na miejscu jest podwójny WC. Poszczególne trasy zróżnicowane są pod kątem stopnia trudności. Organizowane są tutaj otwarte zawody dla amatorów m. in. o Puchar Leśników Krynickich czy Puchar Rektora UR. 

Zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków okolic Jaworzyny Krynickiej. Oczywiście prosimy o ostrożną jazdę i zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa.


Przypominamy że nasze Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników" mają aktualne świadectwo homologacji Polskiego Związku Narciarskiego.

cennik

Zachowujemy stare ceny, zapraszamy !Relacja z zimy 2021/2022, zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy całe rodziny!

Autor zdjęć: gospodarz NTB u Leśników mgr inż. Paweł Brzeziański

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Leśny Zakład Doświadczalny
ul. Ludowa 10
33-380
Krynica-Zdrój
lzdkrynica[a]urk.edu.pl
18 471 20 68
18 477 77 70
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR